Nejvyšší ohodnocení pro nový FORESTER 2013

Brusel, 28. listopadu 2012: Společnost Subaru Europe nv/sa, evropská odnož koncernu Fuji Heavy Industries Ltd. (FHI), japonského výrobce automobilů Subaru, dnes oznámila, že zcela nový FORESTER (Subaru Forester 2.0i L, s levostranným řízením, ve specifikaci pro evropské trhy) získal nejvyšší pětihvězdičkové ohodnocení v bezpečnostních testech Euro NCAP (European New Car Assessment Programme)* v rámci testování celkové bezpečnosti (podle pravidel platných pro rok 2012).

V rámci letošního hodnocení byl nový Forester posuzován na základě nejnovějších platných požadavků organizace Euro NCAP. Organizace Euro NCAP zavedla v roce 2009 komplexnější a přísnější způsob testování, který hodnotí „ochranu dospělých cestujících“, „ochranu dětských pasažérů“, „ochranu chodců“ a „bezpečnostní asistenční systémy“. Zcela nový Forester dosáhl dobrých výsledků ve všech čtyřech oblastech. V nárazovém testu do boční bariéry získal maximální možné bodové ohodnocení za ochranu všech tělesných partií. Při kolizi předním nárazníkem pak obdržel maximální známku za ochranu nohou chodců. Subaru opět zdokonalilo svoji jedinečnou rámovou karoserii s prstencovými výztužemi, kde došlo k optimalizaci přenosu nárazové energie. Využitím vysokopevnostní oceli došlo ke snížení hmotnosti a ke zvýšení bezpečnosti v případě nárazu ze všech směrů, a tedy i ke zvýšení ochrany cestujících.

Forester je již od svého uvedení v roce 1997 celosvětově uznávaným modelem pro své příkladné jízdní chování a pohodlí, schopnost vypořádat se s nástrahami špatných cest a spolehlivě fungovat i za těch nejméně příznivých klimatických podmínek. Forester čtvrté generace byl vyvinut tak, aby naplnil očekávání dnešních zájemců o vůz kategorie SUV, nicméně i nadále staví na své typické technologii, kterou je jedinečný stálý pohon všech kol Subaru Symmetrical AWD. Majitel v tomto vozu najde věrného, zábavného a spolehlivého společníka pro výlety s celou rodinou, který jej potěší nízkou spotřebou a vždy ochrání díky své bezpečné konstrukci.

Zcela nový Forester je zhmotněním typického směru značky Subaru. Základem vývoje vozů značky Subaru je ústřední slogan „Confidence in Motion“ (Jistota v pohybu). Subaru se zasazuje o špičková konstrukční řešení, poskytování charakteristické „radosti z jízdy s pocitem bezpečí“ a vytváření takových produktů, které reflektují životní styl zákazníků i jimi vyznávané hodnoty.

*Euro NCAP je nezávislá agentura s účastí evropských vládních organizací a dalších motoristických i spotřebitelských organizací působících v Evropě. Bezpečnost nových vozů hodnotí již od roku 1997.