O Subaru

Tokyo, Shinjuku
Subaru Building, Tokyo

FUJI HEAVY INDUSRIES

Historie japonské automobilky Subaru sahá až do roku 1917, kdy byly založeny letecké laboratoře - předchůdce dnešní společnosti, která v současné době kromě letecké techniky a automobilů vyrábí železniční kolejová vozidla, autobusy a průmyslové výrobky. Právě úzké propojení automobilové a letecké výroby se odráží na kvalitě všech výrobků Subaru. Všichni inženýři nastupujicí do automobilky mají ve své nástupní praxi zakomponovánu práci v letecké sekci. Tím si Subaru zajišťuje potenciál vysoce kvalifikované pracovníky z nastupující generace odborníků a pro mladé Japonce je velikou ctí nastoupit právě k Subaru. Subaru je prvním a zároveň největším výrobcem osobních aut s pohonem všech kol na světě.
 
Japonská automobilka Subaru je divizí gigantu Fuji Heavy Industries. Její název výjimečně není jménem zakladatele, ale znamená souhvězdí, známé jako sedm sester. Pouze šest z nich je okem viditelných, pět malých a jedna velká hvězda ve znaku Subaru značí pět společností, které se spojily po druhé světové válce, aby vytvořily jednu velkou. V současné době je Subaru pobočkou Toyota Motor Corporation. Automobilka je známa produkcí vozidel s tzv. symetrickým pohonem všech kol a motory s protilehlými válci; boxer. Tyto technologie používá pro všechny své modely, z nichž nejvíce známá je výkonná Impreza WRX, používaná s úspěchem v rally.

Jméno výrobce automobilů Subaru je Fuji Heavy Industries, sídlí v Tokyu v Japonsku. Hlavní výrobní závod leží 60km severně od Tokya ve městě Gumna. Subaru se dále vyrábí mimo Japonsko v USA. Roční produkce u Subaru je přes 500 000 aut.