SVĚTOVÁ PREMIÉRA "SUBARU VIZIV"

Koncept „SUBARU VIZIV“ je studií crossoveru budoucí generace, která současně představuje nový designový směr a technologie posouvající značku Subaru do budoucnosti. „VIZIV“ je uměle vytvořené slovo, které vzešlo ze slovního spojení „Vision for Innovation“ (tj. vize pro inovace) a má vyjadřovat představy o inovacích Subaru i budoucím směřování vozů této značky.

DESIGN EXTERIÉRU

Koncepce crossoveru budoucí generace, nabízejícího nízkou spotřebu a vysoké jízdní výkony na všech površích a v každém prostředí, byla vytvořena na základě nové designové filozofie Subaru. . Základní design se vyznačuje jednoduchými a čistými povrchy i křivkami. Cílem konstruktérů bylo harmonicky sladit robustně působící karoserii a kompaktní kabinu. . Stylistické provedení čelních partií odvážně akcentuje prvky společné všem produktům Subaru. Klíčovým designovým prvkem přední části vozu je rozměrnější a vpřed vyčnívající maska chladiče; přes tento prvek zároveň celé čelo vozu hladce navazuje na robustní a dynamický design. Novým designovým prvkem značky Subaru je jednoduché, ale současně i dynamické a efektní stylistické ztvárnění boků vozu. O dynamické vzezření při pohledu z boku se starají mohutné vystupující blatníky, hladce navazující na karoserii, společně s robustními dveřními panely. V horní části kabiny je použita grafika oken připomínající typ karoserie „shooting-brake“. Ta je v kontrastu s robustním designem panelů karoserie, a propůjčuje tak tomuto konceptu sportovní a štíhlou siluetu. Stylistické ztvárnění zadních partií používá stejné designové prvky Subaru jako u přední části vozu. Zadní sdružená světla staví na ikonickém prvku Subaru; střed šestiúhelníkového panelu obklopeného světly vyčnívá ven. Dynamický a stylový design exteriéru konceptu „SUBARU VIZIV“ je ještě zdůrazněn lakováním karoserie v odstínu „Mistral Silver Metallic“ (stříbrná metalická Mistral).

DESIGN INTERIÉRU

Interiér podobně jako vnější partie vozu slibuje dynamické jízdní výkony. Návrháři pečlivě koncipovali kabinu jako vysoce kultivovanou, nicméně vnitřní prostor vozu zhmotňuje i proslulou funkčnost, pocit bezpečí a zábavu pro všechny cestující, tedy atributy typické pro všechny vozy Subaru. Rozvržení přístrojového panelu v kokpitu vozu napovídá především o vysoké ergonomii a snadném ovládání vozidla. Na přístrojovém panelu se zobrazuje aktuální stav pokrokového systému Subaru „EyeSight“ na podporu řízení. Skvěle čitelný otáčkoměr a rychloměr uprostřed se vyznačuje funkčností, sportovním naturelem a jedinečným válcovitým designem. Vlastní informační displeje před sedadlem předního spolujezdce a vzadu umožňují celé posádce sdílet nadšení z jízdy společně s řidičem.