Technologie

Symetrický pohon všech kol s-AWD

Symetrický pohon všech kol AWD vozů Subaru distribuuje točivý moment na všechna kola, čímž zlepšuje trakci na mokrých a kluzkých površích. Pro řešení Subaru je typické jeho symetrické uspořádání v podélné ose vozu, které je spolu s nízkým těžištěm přínosem pro větší stabilitu a bezpečnější jízdní projev.

Lineartronic

Převodovka Lineartronic se prostřednictvím plynulé změny převodového poměru dokáže přizpůsobit každé situaci a neustále udržovat motor v nejefektivnějších otáčkách prohospodárnou a hladkou akceleraci, dostatečný jízdní výkon a nižší spotřebu paliva. Převodovka je spojená se systémem aktivního rozdělování točivého momentu AWD. Točivý moment se mezi přední a zadní nápravu rozděluje aktivně a v reálném čase, a tedy v závislosti na aktuálních trakčních podmínkách.

převofdovka

X-MODEX-MODE a Hill Descent Control

Na různých typech povrchů zajistí průchodnost a bezpečnost jedno ze dvou nastavení režimu X-MODE – „DIRT/SNOW" nebo „D.SNOW/MUD" (prach/sníh nebo hluboký sníh/bláto). Celý systém prošel úpravou, takže nově se ve vyšších rychlostech nevypíná, ale zůstává v pohotovosti, aby se při následném zpomalení opět automaticky aktivoval. Tím se řidič může více soustředit na jízdu a nemusí se o činnost tohoto systému starat. Funkce kontrolovaného sjíždění příkrých svahů Hill Descent Control dokáže i v příkrých sjezdech udržovat stálou bezpečnou rychlost, což je další vlastnost, která zvyšuje klid na palubě i v náročných terénních situacích.*¹

n

Nejvyšší světlá výška

Forester je od základu navržený jako opravdové SUV, ne že si na ně jen hraje. Má proto nejen 22 cm světlou výšku, ale také se zárověň s pečlivým ohledem dbá na nájezdové, sjezdové i přejezdové úhly. Všechny byly optimalizovány tak, aby vám pomohly zdolat překážky bez toho, abyste vůz poškodili nebo s ním uvízli.

h


Motor SUBARU BOXER

Motor boxer, neboli plochý motor s protiběžnými písty, se vyznačuje perfektní vyvážeností a nízkými vibracemi - písty seve válcích pohybují proti sobě a tím vibrace vzájemně ruší. Subaru je motoru SUBARU BOXER věrné již více než 50 let a používá ho ve svých vozech z důvodu jeho zřetelných předností proti ostatním typům motorů, dlouhé životnosti a spolehlivé výkonnosti. 

uVětší stabilita

Nízké těžiště ploché koncepce motorů zajišťuje lepší, větší stabilitu než ostatní typy motorů.

stab
Přirozená vyváženost

Plochá koncepce motoru se vyznačuje značnou tuhostí a současně přirozenou vyvážeností. Proto produkuje výrazně méně vibrací než ostatní typy motorů.

s

SI-DRIVE

Pro vyvážený projev z hlediska plynulosti a hospodárnosti zvolte režim Intelligent, naopak pro okamžitou a lineární odezvu na pohyby plynu s účinným využíváním točivého momentu pro akceleraci z jakékoliv rychlosti zvolte režim Sport. Navíc funkce řazení převodovky e-Active Shift Control zajistí při sportovní jízdě vždy správné otáčky pro maximální využití potenciálu motoru.

i

Režim Sport

Sportovní režim poskytuje hladký výkon motoru při jakékoli jízdní rychlosti. Při sešlápnutí pedálu vždy okamžitě ucítíte lineární odezvu a svižnou akceleraci.

o
Režim Intelligent

Režim Intelligent kombinuje okamžitou odezvu jízdy a odpovědnost vůči životnímu prostředí.

o


Globální platforma Subaru

Subaru Global Platform (SGP) je platforma, na níž budou postaveny i další generace vozů Subaru. Zvyšuje celkovou bezpečnost, poskytovanou výkonnost a přináší jedinečný pocit z jízdy, který, zažijete pouze ve vozech značky Subaru. Je budoucností Subaru, jež nabízí všem řidičům a cestujícím ještě více potěšení z jízdy a klidu mysli.

l

Více potěšení z jízdy


Citlivé a velmi přesné řízení dovoluje lépe měnit směr jízdy, a tím se snadněji vyhnout kolizím. I přes vyšší světlou výšku Forester s větší lehkostí projede každou zatáčkou, což má za následek bezpečnější a zábavnější jízdní zážitky, a zpoza volantu se vám nebude nikdy chtít.

Komfort jízdy

Díky zvýšené tuhosti karoserie, podvozku a stabilizátorů dochází k efektivnější absorpci rázů od silnice a nezpevněných povrchů, takže výsledkem je více komfortu a menší úroveň únavy posádky při dlouhých cestách.

Klid ve vnitřním prostoru

Došlo také k omezení vibrací a zvuků, takže pro všechny cestující bude jízda mnohem příjemnější. Zdokonalení podvozku a vysoká tuhost karoserie zajišťují uvnitř vozu značný klid.

Kontrolný kód

i
Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení