Bezpečnost

Suverénní jistota

Zcela nový Crosstrek je vybaven nejnovějšími bezpečnostními systémy, díky nimž si každý řidič, tedy jak nováček, tak zkušený řidič, za volantem užije zábavu spojenou s naprostou jistotou v každé situaci. Kromě nové generace systému EyeSight*¹ pomáhá snižovat riziko nehod s automobily, cyklisty a chodci na křižovatkách také radar umístěný v přídi a LED světlomety s odbočovacími světly. Středový airbag*² umístěný mezi předními sedadly navíc snižuje riziko vzájemného kontaktu cestujících vpředu při nehodě.

Širokoúhlá čelní kamera

Dodatečná širokoúhlá čelní kamera pomáhá dvoukamerovému systému s detekcí chodců a cyklistů v nízkých rychlostech.

Asistenční funkce systému EyeSight

Adaptivní tempomat

Dokáže rozpoznat vpředu jedoucí vozidlo i jeho brzdová světla a následně za vás udržovat správné tempo při popojíždění v kolonách s ohledem na maximální pohodlí na dlouhých cestách.
d

Udržování uprostřed jízdního pruhu a adaptivní vedení vozu podle vozidla vpředu

Dokáže snížit únavu při řízení díky vylepšené přesnosti rozpoznávání vozidla před vozidlem. Umožňuje, aby tempomat fungoval i v ostrých zatáčkách.
6

Přední předkolizní brzdový systém*

V případě, že systém rozpozná vysoké riziko čelního nárazu v situacích, kdy není z vozu ideální výhled, jako například na křižovatkách nebo při vyjíždění z parkovacího místa, akusticky a opticky na něj řidiče upozorní a začne brzdit.
8

Autonomní nouzové řízení

Pokud předkolizní brzdový asistent nestačí vůz před překážkou zastavit, autonomní nouzové řízení pomocí dvojice kamer a zadních radarů rozpozná jízdní pruhy a současně stihne posoudit, zda je vedle překážky dostatek prostoru k jejímu objetí. Jestliže vyhodnotí, že je tento manévr bezpečný, pomůže kolizi zabránit aktivním zásahem do řízení.
s

Systém zabraňující vyjetí ze silnice

Tento systém pomáhá udržet vůz v jízdním pruhu. Rozpoznává podélné značení jízdních pruhů a zásahy do řízení zabraňuje nechtěnému vyjetí z jízdního pruhu. Funguje dokonce na silnicích bez značení jízdních pruhů, protože dokáže rozpoznat i neoznačenou krajnici, jako například trávu.
o

Přednárazová regulace výkonu motoru
o

Upozornění na rozjezd vozidla vpředu
p

Standardní bezpečnostní výbava

Automatické brzdění při couvání (RAB)


Překážky za vozem při couvání detekuje čtveřice senzorů. Po jejich rozpoznání systém řidiče
pozorní výstražnými zvuky a pro omezení poškození nebo zabránění kolizi začne automaticky brzdit.
v
Vyhnutí se nebezpečí

Technický základ v podobě Globální platformy Subaru, nízko položené těžiště, dále zdokonalený podvozek a zvýšená tuhost vytvářejí vozidlo, které okamžitě reaguje na vyhýbací manévry, a pomáhá tak předcházet nebezpečným situacím.
\\
Systém airbagů*

Standardní výbavou zajišťující všem členům posádky vysokou úroveň ochrany v případě jakéhokoli typu kolize jsou čelní, boční a hlavové airbagy, doplněné kolenním. Novinkou je středový airbag mezi sedadly a airbag umístěný v polstrování sedáku spolujezdce zabraňující jeho podklouznutí pod bezpečnostním pásem v případě čelní nehody.

\\

LED odbočovací světla

LED odbočovací světla pomáhají v noci předcházet nehodám na křižovatkách. Při odbočování doleva nebo doprava osvětlí prostor před vozem a na odpovídající straně. Tím pomáhají včas rozpoznat chodce a cyklisty.
f

Detekce vozů v mrtvém úhlu (SRVD)

f

Natáčecí světlomety (SRH)

o

 

Kontrolný kód

i
Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení