e-BOXER

Subaru Crosstrek

Nová generace pohonných jednotek Subaru

Od každodenních cest až po divoká dobrodružství v terénu: motor SUBARU e-BOXER je k šetrný životnímu prostředí a přitom sportovně laděný a komfortně tichý. V nové posílené generaci SUBARU e-BOXER se kombinuje plochý čtyřválec SUBARU BOXER s elektromotorem. Výsledkem je výkonný systém schopný okamžitých reakcí a efektivní dodávky točivého momentu a poskytující přirozený pocit při akceleraci.

Motor SUBARU BOXER + technologie elektrického pohonu
Systém SUBARU e-BOXER rozděluje hnací sílu mezi zážehový motor 2,0 litru s přímým vstřikem a elektromotor tak, aby se při co největší hospodárnosti přizpůsobil aktuálním jízdním podmínkám. Ve spojení s převodovkou Lineatronic ohromuje také minimální hlučností, mimořádnou jemností a podmanivou dynamikou. Samozřejmostí je proto komfort spojený se svěžím projevem. Motor je spolu s akumulátorem umístěn v podélné ose vozu, což přispívá nejen k optimálnímu rozložení hmotnosti, ale také nízkému těžišti – to jsou ostatně typické vlastnosti pro vozy Subaru vybavené motory SUBARU BOXER
a pohonem Symmetrical AWD.

p

 

Akcelerace, lehké zatížení: EV mód
Energii dodává pouze elektromotor pro tichou a úspornou jízdu. Řízení EV se aktivuje za jízdních podmínek, kdy není výkon motoru efektivní.*
o

Střední zatížení: Asistence elektrického motoru
Výkon je dodáván jak motorem, tak elektromotorem pro pohodlné a plynulé zrychlení.
+

Velké zatížení: Benzínový motor v činnosti
Při vyšších rychlostech, kdy je účinnost motoru dobrá, se elektromotor zastaví a výkon je dodáván pouze z motoru pro sportovní a silný zážitek z jízdy. V případě potřeby se motor regeneruje, aby se baterie dobila.
6

Decelerace: Rekuperace, dobíjení baterie
Baterie se účinně dobíjí regenerací při brzdění a zpomalování.
6

Kontrolný kód

i
Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení