Bezpečnost

JISTOTA ZA VOLANTEM, KTEROU POTŘEBUJETE K DOSAŽENÍ TOHO PRAVÉHO VZRUŠENÍ.

Při jízdě s WRX STI na limitu vás bude doprovázet pocit bezpečí pramenící z vědomí, že Subaru se jako vždy postaralo o výjimečné bezpečnostní parametry. Jde například o ochranu v podobě odolnějšího rámu s prstencovými výztužemi nebo kolenního airbagu řidiče. Díky stabilizačnímu systému VDC s nastavitelným režimem a aktivním směrováním točivého momentu nebo výkonným brzdám Brembo*1 vám WRX STI pomůže vyhnout se nebezpečným situacím ještě dříve, než vůbec nastanou. A vaše schopnosti překonávat nebezpečí jsou ještě umocněny jedinečným vyvážením a záběrovými schopnostmi pohonu Symmetrical All-Wheel Drive.

 

Aktivní bezpečnost

 

 

y

Paket vyspělých bezpečnostních systémů: Asistent dálkových světel (HBA)

Pro ještě vyšší bezpečnost a optimální výhled ve WRX STI slouží asistent dálkových světel (HBA). Asistent dálkových světel automaticky přepíná mezi potkávacími a dálkovými světly podle aktuálních jízdních podmínek, jako je rychlost jízdy nebo výskyt vozidel jedoucích v protisměru, čímž zlepšuje parametry viditelnosti.

 

y

Brzdy

Subaru WRX STI přináší technologie zlepšující brzdné schopnosti i vaši bezpečnost. K účinnému použití brzd v nouzových situacích pomáhá brzdový asistent. Funkce „přehlasování" akceleračního pedálu zase zabraňuje neúmyslnému zrychlení v případě současného sešlápnutí pedálu plynu s brzdovým pedálem, kdy se pokyn od plynového pedálu bude ignorovat.

 

y

Paket vyspělých bezpečnostních systémů: Systém Subaru pro detekci vozidel vzadu (SRVD)

Systém SRVD (Subaru Rear Vehicle Detection) prostřednictvím senzorů kolem vozidla upozorňuje na jiné automobily nacházející se ve slepých úhlech výhledu vzadu, čímž přispívá k bezpečnějšímu přejíždění z pruhu do pruhu. Dokáže vás také upozornit na nebezpečí kolize při couvání do ulice, kde mohou právě projíždět jiné automobily.

 

y

Stabilizační systém VDC s možností nastavení režimu

Stabilizační systém VDC vás chrání před ztrátou kontroly nad vozem a současně nabízí tři různé volitelné režimy s ohledem na všestranné jízdní schopnosti. V režimu Normal je systém plně aktivní. Po přepnutí do režimu Traction se posune hranice zasahování systému, abyste zvýšili míru kontroly i velikost točivého momentu přenášeného na kola vozu. Dokonce můžete navolit režim Off a stabilizační systém tím deaktivovat.

 

Přečtěte si podmínky: 

*1 Brembo je registrovaná ochranná známka společnosti Brembo S.p.A.
*2 SRS: zkr. Supplemental Restraint System (dodatečný/přídavný zádržný systém). Efektivní fungování je podmíněno používáním bezpečnostních pásů.
*3 Řidič je vždy zodpovědný za bezpečný a pozorný způsob řízení a dodržování dopravních předpisů. Pro bezpečnou jízdu se prosím nespoléhejte pouze na prvky pokročilého bezpečnostního systému Advanced Safety Package. Funkce tohoto systému mají svá omezení. Podrobné informace o provozu a omezeních systému najdete v návodu k obsluze. O podrobnější informace požádejte svého prodejce.
*4 Výbava na přání

 

Pasivní bezpečnost

 

y

 

Přední sedadla snižují riziko poranění krční páteře při nárazu do vozidla zezadu

WRX STI je vybaveno předními sedadly speciální konstrukce, která snižuje riziko poranění krční páteře. Dále jsou zde opěrky hlavy pohlcující nárazovou energii, napomáhající chránit přední cestující před poraněním krku při nárazu do vozidla zezadu.

 

y

Airbagy SRS*2

Subaru WRX STI disponuje předními airbagy SRS, předními bočními i hlavovými airbagy SRS*2 a dále kolenním airbagem SRS*2, jenž pomáhá chránit dolní část končetin řidiče.

 

y

Prstencové výztuže karoserie

Prstencové výztuže karoserie zvyšují odolnost kabiny od střechy přes dveře a sloupky až po podlahu. Díky této konstrukci je nárazová energie v případě nehody odvedena mimo prostor pro cestující. Konstrukce zároveň přispívá k odlehčení a zpevnění podvozku, a tím samozřejmě i k vyšší míře ochrany.

 

y

Speciálně rozvržená kabina pro zvýšení ochrany

Pokud jde o otázky bezpečnosti, všechny vozy Subaru překonávají běžně používané postupy. Motor SUBARU BOXER s převodovkou využívá speciální konstrukci zabraňující jeho proniknutí do prostoru kabiny WRX STI s ohledem na lepší ochranu všech cestujících.

 

Kontrolný kód

i
Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení